Üldine teave
Eesti on riik, kus Euroopa riikide seas on üks atraktiivseim kliimakliima. Vene Föderatsiooni, EL-i ja endise NSVL-i ettevõtjad on juba pikka aega hinnanud uuenduslikke õigusakte kõrgtehnoloogia fin-tech valdkonnas, nullmaksumäärasid ja jurisdiktsioonide pakutavaid võimalusi, mis ei kuulu ühtegi „musta“ maailma nimekirja. Eestis tegutsev ettevõte, sealhulgas mitteresidentide asutatud ettevõte, võib kaubelda partneritega ja müüa tooteid Euroopas ilma vahendajateta, tegeleda krüptovaluutaga
2004. aastal Euroopa Liiduga ühinenud riik on sõlminud topeltmaksustamise vältimise lepingud enam kui kahe tosina riigiga, sealhulgas USA ja Suurbritanniaga. Lisaks maksusoodustustele on Eesti ettevõttel ka muid eeliseid:
- igakuist aruandlust pole vaja - maksustatud ettevõtted esitavad selle kord aastas;
- kohustuslikule auditeerimisele nõudeid pole - seda tehakse ainult mõne ettevõtte puhul (käive 1,6 miljonit eurot, töötajate arv 24-st, varad 800 tuhandest eurost jne);
- põhikirjajärgse kapitali suurusele pole piiranguid ja see võib moodustuda aasta jooksul või isegi kauem;
- äri alustamise ja riigiasutustega suhtlemise mugavus - e-riigi süsteem töötab Eestis ja enamik formaalsusi viiakse läbi elektrooniliste vahendite abil;
- Ettevõtte juhtimise osana piisab ainult ühest direktorist, juhatuse liikmetele pole kehtestatud residentuurinõudeid (ei pea olema Eesti kodanik) jne.
Registreerimisvormid
Eesti mitteresidentidel on õigus asutada ettevõte ühel järgmistest vormidest:
- piiratud vastutusega osaühing - OÜ (LLC analoog);
- Aktsiaselts - AS;
- partnerlused erinevates vormides - TLÜ, UU;
- individuaalne ettevõtlus - FIE.
Esimest vormi nõutakse kõige rohkem mitteresidentide seas. See on eriti mugav keskmise suurusega ettevõtetele ja ettevõtete struktuuridele. OÜ-l on õigus asutada üks omanik ja ta võib juhatuse liikmeks astuda - Eesti elanike kohalolek pole kohustuslik. Ettevõte nõuab alates 2500 eurost registreeritud kapitali. Seda saab sularahas deponeerida kontole, mis avatakse enne registreerimisdokumentide väljastamist, üle anda varana või üle kanda, kui taotlus esitatakse elektrooniliselt. Põhikirjajärgset kapitali ei ole vaja makstakuid enne dividendide väljamaksmist tuleb see ära teha.
Maksud
Tulumaks | Tulumaks (min. Määr) | Tulumaks (maksimummäär) | Käibemaks |
---|---|---|---|
0% (20% dividendidelt) | 20% + 33% sotsiaalmaks (0% dividendidelt) | 20% + 33% sotsiaalmaks (0% dividendidelt) | 20% (9% vähendatud maksumäär) |
Eesti seadus näeb ette määra 0% mittetulundusühingutele. Nulltase säilib juhul, kui ettevõte ei tegutse jurisdiktsioonis, ei müü kaupu ega teenuseid maksuresidentidele.
Pärast dividendide moodustamist võetakse nendelt 20%. Samuti kehtib ettevõtte tulumaksu nullmäär. Enne kasumi jaotamist võib Eesti ettevõte:
- koguda raha Eesti pangakontodele;
- reinvesteerima, väljumata nullmaksumääraga režiimi raamistikust;
- võtta välismaiseid majanduslaene - maksustatakse ainult intressid, mitte laenu "keha".
Käibemaks on tavapärane 20%. Neid ei maksta, kui ettevõte müüb kaupu väljaspool eurotsooni, seetõttu võib Venemaa ettevõtjate jaoks kohtualluvus olla eriti atraktiivne. Eesti residendi palganud organisatsioonide jaoks on kehtestatud täiendav maks - sotsiaalmaks, 33%. Seda ei võeta väljaspool riiki töötavatelt mitteresidendist töötajatelt. Lisatasusid (aktsiisid, toll, maa, transport jne) makstakse ainult teatud tingimustel.
Võtke meiega kohe ühendust
+ 372 56070001
+ 372 56570046
kontakt@diamont.ee
Samuylova Ekaterina S. -
Ostsin ühe sõbra juures avatud kontoga Eesti ettevõtte. Kasutame raamatupidaja teenuseid. Siiani on kõik rahul.