Üldine teave
Pakume teie krüptovaluutaprojekti klientide tuvastamiseks kogenud KYC / AML-i ametniku teenuseid, kes tunnevad kõiki Eesti asjakohaseid nõudeid ja seadusi.
Krüptolitsentsi taotlemisel "Virtuaalse vääriseseme sularahaks vahetamise teenuste pakkuja" ja "Virtuaalsete väärisesemete rahakoti teenuse pakkuja" Eesti ettevõtte jaoks on vajalik kvalifitseeritud KYC / AML-i ametnik.
Ametiülesanded
KYC / AML-i ametniku kohustused hõlmavad:
- teabe kogumise ja analüüsi korraldamine kahtlaste tehingute või tehingute kohta, kus on rahapesu või terrorismi rahastamise oht;
- rahapesu või terrorismi rahastamise kahtluse korral rahapesu andmebüroole (Rahapesu andmebüroo) teatamine;
- Eesti äriregistris registreeritud virtuaalse valuutavahetusteenuse pakkuja või virtuaalvaluuta rahakotiteenuse pakkuja juhtkonnale käesoleva seaduse nõuete täitmise kohta kirjalike avalduste esitamine;
KYC / AML ametnik rakendab hoolsusmeetmeid:
- ärisuhete loomisel uue kliendiga;
- sularahasumma üle 15,000 XNUMX euro või võrdse summa eest muus valuutas;
- teabe kontrollimisel esitatud dokumentide või andmete õigsuse kahtluse korral;
- kui on olemas rahapesu või terrorismi rahastamise kahtlus;
Loe
Nagu te juba teate, on vastu võetud seadusemuudatused, mis reguleerivad krüptovaluutadega tehtavate toimingute ulatust. Nende muudatuste peamine eesmärk on kehtestada turuosalistele kõrgemad nõuded, samuti suurendada turule sisenemise künnist.
Teisisõnu, panus on suurematele mängijatele, kellel on märkimisväärsed rahalised ressursid ja väljaarendatud infrastruktuur. Need ettevõtted, kes uusi nõudeid ei täida, on tegelikult sunnitud turult lahkuma. Arvestades, et standardite seadusega vastavusse viimiseks on eraldatud vähem kui 4 kuud.
Veidi ajalugu
Esiteks tahaksin märkida, et litsents oli algusest peale rohkem tööluba kui litsents selle tavalises tähenduses. Puudusid spetsiaalsed rahalised, juriidilised, tehnilised ega kvalifikatsiooninõuded, mida ettevõte peaks täitma. Vaja on koostada sise-eeskirjad, määrata kontaktisik, esitada mõned üldised dokumendid ja põhimõtteliselt on litsents saadud.
Selle tulemusel sai 2019. aasta detsembriks krüptovaluutadega toimimiseks litsentsi rohkem kui 800 (kaheksasada) ettevõtet. Krüptovaluutaturu eripära arvestades tundus see arv liiga kõrge. Ja kõik vastavad pettuse ja seaduse rikkumise riskid olid sama suured.
Seetõttu loodetakse, et Eesti valitsus hakkas tegutsema turu korra ja kontrolli all hoidmiseks. See on seadusemuudatuste peamine mõte.
Varem teatasime ka, et riigiasutus - rahapesu andmebüroo (Bureau) - saatis ametliku taotluse kõigile ettevõtetele, kellel oli litsents krüptovaluutadega toimimiseks. Selles taotluses paluti ettevõttel täita mõni statistika ja näidata, kas ettevõte hakkas tegutsema või mitte. Ja hoolimata asjaolust, et (ja seda eriti rõhutati), esitati taotlus ainult statistilistel ja informatiivsetel eesmärkidel - tegevusetuse teatise esitanud ettevõtted kaotasid litsentsid. Selliseid ettevõtteid oli umbes 250.
Siit järeldub loogiliselt, et seadusandja peamine eesmärk oli vähendada virtuaalsete valuutadega opereerimiseks litsentseeritavate ettevõtete arvu. Lisaks sellele - krüptovaluutaturu kättesaadavaks tegemine ainult ettevõtetele, kellel on märkimisväärsed ressursid ja võime pikka aega stabiilset tegevust läbi viia. Ja tasub tõdeda, et need on seadusandja üsna mõistlikud toimingud.
Võimalikud valikud
Vaatame nüüd, milliseid edasisi samme on selles olukorras saadaval.
Kui olete ettevõte, millel on iseseisvalt olulisi ressursse ja kes on võimeline teatud osa oma tegevusest Eestisse viima, ei mõjuta ülaltoodud meetmed sel juhul teid palju. Muidugi peate võtma mõned täiendavad meetmed: töötama välja sisedokumentatsiooni, rentima kontori Eestis, palkama Eesti residendist juhatuse liikme ja panustama vähemalt 12,000 XNUMX euro suuruses põhikapitalis. Ja see näeb välja nagu iga ettevõtte igapäevane tegevus ja selle kasutamisel pole midagi väga keerulist. Lisaks pakub meie ettevõte kõiki vajalikke teenuseid mõistliku eelarvega rohkem.
Hoopis teine teema on see, kui sul pole vajalikke rahalisi ressursse ja sa pole veel päris valmis Eestis äri tegema. Sel juhul olete teie “sihtrühm” ja äsja tehti seaduste muudatused, et takistada ettevõtte edasist tegevust krüptovaluutaturul. Nüüd peate tegema raske valiku: kas lõpetage see ärivaldkond ja kaotage investeeritud raha ja jõupingutused või proovige leida mõistlik lahendus selles valdkonnas töötamise jätkamiseks.
Kokkuvõttes
Aeg muutub ja me muutume koos sellega - ütleb üks ladina vanasõna. Ja see on täpselt selline olukord, mis praegu toimub virtuaalsete väärtustega ettevõttes. Sellest tööstusharust on saanud palju olulisem osa sotsiaalsetest suhetest ja valitsus kohtleb seda vastavalt.
Seetõttu soovitame tungivalt olukorda tõsiselt võtta ja hoiduda põhjendamatutest toimingutest. Pole mõtet proovida seadusi ametlikult järgida, ilma et neid tegelikult kohaldataks. Ja ehkki nüüd võib see tunduda kõige lihtsam alternatiivne lahendus - sellisel “alternatiivil” pole tulevikku. See toob kaasa ainult aja, energia ja ressursside raiskamise.
Seega peate krüptovaluutaäris järgmiste toimingute üle otsustades mõistma tööstuse olemasolevat tegelikkust ja suundumusi. Ja teie otsus peaks sellel põhinema. Krüptovaluutade alast tegevust reguleeritakse üha tõsisemalt ja selle reaalsusega tuleb tegeleda.
Meie tugi.
Meie ettevõte on välja töötanud meetmete komplekti muudatuste rakendamiseks kõige õigemal viisil ja kõige väiksemate kuludega. Huvi korral anname hea meelega üksikasjalikult nõu kõigi töö nüansside osas ja töötame välja projekti vastavalt teie ärimudeli funktsioonidele.
Võtke meiega kohe ühendust
+ 372 56070001
+ 372 56570046
kontakt@diamont.ee
Arvustused
Veel arvustusi pole.